CONTEG, spol. s r.o.

"Rozvaděče pro čtyři kontinenty světa"

 

Úkol:

Vývoj a výroba rozvaděčů špičkové kvality, včetně zakázkových úprav dle potřeb zákazníka s důrazem na splnění požadavků zákazníka, rychlost realizace zakázky i nekompromisní kvalitu.

 

Řešení:

Nasazení 3D CAD řešení SolidWorks Premium a SolidWorks Standard.

Výsledky:

  • Snadná a efektivní práce s plechovými díly.
  • Srozumitelná vizualizace konceptů vůči zákazníkům.
  • Výborný poměr ceny a výkonu.

Ať jde o konstrukci datových či telekomunikačních rozvaděčů a jejich příslušenství, podporu marketingu či generování podkladů pro CNC programování, SolidWorks pomáhá pracovníkům společnosti CONTEG dosahovat lepších výsledků. Bez výhod 3D CAD systému si zde efektivní konstrukci lze představit již jen stěží.

Ve společnosti CONTEG vsadili na trojrozměrné řešení pro oblast počítačového navrhování prakticky od samotného počátku vlastních konstrukčních prací. Vzhledem k hlavním prioritám, mezi které vždy patří splnění požadavků zákazníka, celková rychlost realizace zakázky i nekompromisní kvalita, bylo jasné, že starší 2D řešení by zde stěží nacházela uplatnění.

Petr Pohan
Vedoucí konstrukce společnosti CONTEG

 

Úspěšná sázka na 3D
První licence řešení SolidWorks byla ve společnosti CONTEG zakoupena již v roce 2001. Díky tomu, že se 3D CAD v praxi osvědčil, další dvě pracoviště přibyla konstruktérům již o rok později. Spolu s rostoucími potřebami projekce byla další dvojice licencí pořízena v roce 2004. Z pěti aktuálních licencí jsou čtyři využity přímo pro oblast konstrukce, pátá našla své místo pro potřeby oddělení technologie.

„Již v době pořízení představoval SolidWorks nejlepší poměr ceny a výkonu, zejména v oblasti konstrukce plechových dílů, která je pro nás klíčová,“ doplňuje okolnosti výběru CAD systému Petr Pohan, vedoucí konstrukce společnosti CONTEG. „Důležitou pro nás byla i podpora našeho dodavatele. V rámci technické podpory získáváme potřebné a dostatečné údaje, takže jsme schopni uvádět výrobky dříve na trh.“

K licencím SolidWorksu firma využívá výhod předplacené služby Subscription Service – pracovníci tak mají okamžitý přístup k aktualizacím a novým verzím. Užitečná je i technická podpora dodavatele řešení, společnosti LANETE, která probíhá k oboustranné spokojenosti, nejčastěji telefonicky. V blízké budoucnosti se firma rozhodla spolehnout také na řešení PDM pro správu dat a týmovou kooperaci nad projekty.

Vstříc konkrétním potřebám zákazníka
Mezi velmi časté a důležité patří zakázkové úpravy. Typicky trvají 2–3 dny a pracují na nich 1–2 konstruktéři v systému SolidWorks. Stěžejní je pro ně podpora automatické tvorby rozvinů plechových dílců, tedy bez nutnosti následných korekcí. Tradiční síla SolidWorksu v této oblasti je dána obsažením funkcí pro modelování plechových součástí již přímo v jádru softwaru. K dispozici tak jsou například lemy z hrany, okrajové lemy, uživatelská ohnutí a narovnání, nastřižení i automatické odlehčení. Navrhování je možné provádět v rozvinutém či ohnutém stavu, a to velmi pružně a asociativně. Další důležitou vlastností CAD řešení je možnost názorné vizualizace konceptů. Zejména při předvádění zákazníkovi, kdy je kladen maximální důraz na co nejjasnější prezentaci návrhu, se možnosti SolidWorksu nejednou osvědčily.

SolidWorks se v praxi osvědčil
Kromě podpory práce s plechovými díly a snadné vizualizace konceptů zmiňují konstruktéři společnosti CONTEG další konkrétní výhody CAD systému SolidWorks. Patří mezi ně snadno dostupný export podkladů pro využití v oddělení marketingu i například snadný export DXF rozvinů (včetně ohybových linií) jako vstupu do CAM systému. Osvědčila se podpora načítání 3D formátů třetích stran – do sestav tak lze lehce začlenit trojrozměrné modely nakupovaných dílců, a tedy využívat nové prvky bez nutnosti objednávání vzorků. Užitečných funkcí pro každodenní využití je však mnohem více. 

Nasazení SolidWorksu ve společnosti CONTEG tak znovu v praxi dokazuje, jak výhodné je spojení moderních CAD technologií s tvořivostí a vynalézavostí zručných českých konstruktérů.

O společnosti CONTEG
CONTEG, spol. s r.o., je jedním z největších evropských výrobců datových a telekomunikačních rozvaděčů. Rozvaděče s logem CONTEG lze nalézt ve více než 40 zemích a na 4 kontinentech světa. Firma klade důraz na poskytování vždy komplexního řešení, což vystihuje motto „To complete your network“. Proto, ač je společnost především výrobcem rozvaděčů, je možno nalézt v jejím produktovém portfoliu i široký sortiment příslušenství. Nově nabídku rozšířila i další vysoce sofistikovaná řešení. Více o společnosti: www.conteg.cz

Galerie

Kavalierglass, a.s.

"Výrobky do každé domácnosti"

 

Úkol:

Kavalierglass, a.s hledali vhodný CAD software dva roky a během této doby otestovali pět různých systémů. Nejdůležitějšími kritérii při výběru softwaru přitom byly integrovanost a kompatibilita systému.

 

Řešení:

Nasazení software SolidWorks Simulation Professional, SolidWorks Flow Simulation, SolidWorks Standard, SolidWorks Office a SolidWorks Premium.

Výsledky:

  • Urychlení prací na návrhu o 50%.
  • Až trojnásobné zvýšení produktivity.
  • Dokonalejší schopnost vytváření fotorealistických výkresů pro prezentace.
  • Schopnost vytvářet sestavy o velikosti až 80 000 součástí.

Jedním ze základních výrobních programů společnosti Kavalierglass, a.s. (původně Sklárny Kavalier, a.s.) je výroba nádob na pečení pro domácnost z varného skla. V roce 1999 uvedla na trh speciální řadu výrobků z boritokřemičitého skla “SIMAX Fashion”, vynikajících vysokou teplotní a chemickou odolností.

„Vhodný software, který by nejlépe vyhovoval našim požadavkům jsme hledali dva roky a během této doby jsme testovali pět různých systémů. SolidWorks nejlépe splňoval námi zvolená kritéria, jelikož nám poskytl značné úspory času a až trojnásobné zvýšení produktivity." 

Petr Havránek
Vedoucí oddělení produktového designu a technologické sekce

 

Galerie

MVB OPAVA CZ s.r.o.

"Tepelná čerpadla pro hřejivou domácnost"

 

Úkol:

Efektivněji využít konstrukčních návrhů pro tvorbu výrobní dokumentace. Bezpečněji ukládat průvodní dokumenty.

 

Řešení:

Nasazení řešení SOLIDWORKS v oblasti 3D konstrukce, tvorby dokumentace i správy technických dat.

Výsledky:

  • Efektivní konstrukce díky využití přesných 3D modelů dílů a sestav.
  • Snadná příprava výrobní dokumentace z 3D modelu.
  • Přehledná archivace a indexování protokolů.

„Každé řešení, které dodáváme na klíč, je do jisté míry unikátní. Díky řešení SOLIDWORKS jsme schopni přesně a rychle přizpůsobit návrh požadavkům zákazníka a připravit spolehlivou výrobní dokumentaci. Můžeme také předvést požadované produkty ještě před samotným zahájením výroby. Technologové mohou návrhy jasně a přehledně vizualizovat, díky čemuž lze daleko konkrétněji diskutovat další propojení a podobně.“ -

Stanislav Fiedler
Konstruktér

 

Průmysl: Inženýrské sítě a stavebnictví
Software: SOLIDWORKS Electrical, SOLIDWORKS Enterprise PDM, SOLIDWORKS Premium

 

Galerie

Copyright 2018. All Rights Reserved, LANETE, spol. s r.o. | Website by Mohamed Kurdi - www.mkurdi.eu
Optimalizace PageRank.cz